Wycieczka szkolna
14 maja uczniowie świętowali zakończenie egzaminów ósmoklasisty. Z tej okazji Pani Dyrektor zaprosiła młodzież na wycieczkę po okolicy, która połączyła poznawanie sztuki, chwilę relaksu oraz wspólne świętowanie po dniach pełnych stresu i nauki.



Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie kościoła w Wesołej, którego niezwykłe wnętrze zdobią prace wybitnego ikonopisarza – Jerzego Nowosielskiego. Dzięki interesującym opowieściom Pani Doroty uczniowie mieli okazję poznać tajniki ikonografii, historię artysty oraz architekturę świątyni. Była to ciekawa i inspirująca lekcja sztuki oraz historii.



Następnie przyszedł czas na odpoczynek przy tężni solankowej i chwilę relaksu na świeżym powietrzu. Na zakończenie wszyscy udali się do pizzerii, gdzie przy wspólnym posiłku mogli świętować zakończenie egzaminów i spędzić miło czas w gronie koleżanek i kolegów.
Uczniowie wrócili do domów zadowoleni, odprężeni i pełni pozytywnych wrażeń.