Wycieczka – warsztaty wielkanocne
Fabryka bombek, warsztaty wielkanocne i własnoręczne prace uczniów…
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce, podczas której odwiedzili fabrykę bombek oraz uczestniczyli w warsztatach wielkanocnych. Mieli okazję dowiedzieć się, z czego powstaje szkło i jak wygląda proces tworzenia bombek – od formowania, przez srebrzenie, aż po lakierowanie.
Podczas zajęć poznali także wybrane tradycje i zwyczaje wielkanocne. Nie zabrakło części praktycznej -uczniowie samodzielnie malowali bombki oraz przygotowywali wielkanocne koszyki.
To była ciekawa lekcja połączona z działaniem i własną twórczością.



